עושים תרבות. יוצרים שינוי.

אמנים, יוצרים, מחוללי תרבות – האירוע הזה הוא בשבילכם.

מרכז צעירים אילת מזמין אתכם לקחת חלק בערב מיוחד שכולו השראה על כוחה של תרבות להשפיע על המרחב.

אמנות מחברת בין אנשים, לבין מקום.

מה בתכנית?

יום שלישי | 21.1.20 | המבשלה

19:30

נפגשים, מקשקשים, מנשנשים.

21:00

עשו את זה ובאים לשתף

שאנן סטריט – מיזמים תרבותיים-חברתיים

נטע מייזלס – המפעל

בעז דן – תיאטרון אלעד

מילנה גיצין אדירם – זומו

גילי ברק והדס גולדמן – תנועת תרבות

קריאה מורחבת על המשתתפים בהמשך

22:30

CRITIX SEAT – מופע אקוסטי LIVE

תוכן אומנותי

Live art session by @tomartik 

"השתקפות" – ציור קיר – Limor gourion Art@

Unfiltered – תערוכת צילומים של יוצרים צעירים אילתים. צלמת:  לירן יוחאי

שאנן סטריט

כולם מכירים את שאנן סטריט כסולן להקת הדג נחש, אבל שאנן הוא גם תסריטאי, איש טלוויזיה ופעיל חברתי. 

בשנת 2001 הקים את עמותת "פסטיבל בשקל" שמארגנת מדי שנה הופעות של אמנים בשכונות ובפריפריה, תמורת מחיר סמלי של שקל אחד, מתוך תפיסה שתרבות אינה מותרות, וכי עליה להיות נגישה לכל.

הדג נחש, הקימו את פסטיבל שירת הסטיקר.

שירת הסטיקר 2019 – הפסטיבל החברתי הראשון – הופעה ענקית עם ליינאפ חלומי בשיתוף עם ארגונים ועמותות שמגיע להם שיחגגו וירימו להם על העשייה, הנתינה וההתמסרות המדהימה שלהם, כדי שלכולנו יהיה כאן קצת יותר טוב.  

תנועת תרבות היא תנועת אמנים אשר בחרו בהתיישבות ובפעולה חברתית בפריפריה הגיאו-חברתית בישראל. אמנים אלו מחויבים ליצירת אמנות חברתית, קהילתית ומקומית, הן מבחינת האופנים והן מבחינת התכנים והצורות.

היצירה מיועדת ומכוונת כלפי החברה והקהילה המקומית, לביסוס תרבות חיה מחוץ למרכזי התרבות המסורתיים ולחיזוק החוסן החברתי והתרבותי במקום.

התנועה מפעילה תנועת נוער המונה למעלה מ3500 בני נוער בעשרות ישובים ותנועת מבוגרים המזמינה להצטרפות אמנים מקצועיים, אמנים חובבים ובעלי רצון לקחת חלק במעגלי יצירה.

"המפעל" הינו יוזמה מובלת-אמנים שהפכה מבנה נטוש בלב ירושלים להיכל תרבות ואמנות הפועל ללא-מטרת-רווח ומהווה במה ופלטפורמה לאמנים מקצועיים מתחומים מגוונים.

המפעל משמש כחלל תצוגה, בית לתכניות שהות אמן מקומיות ובינלאומיות, חללי סטודיו וסדנאות, מרחב עבודה פתוח ובמה להופעות והפקות מקור מתחומים רבים. המתחם כולו מעוצב ונבנה על בסיס תהליך משך אמנותי המזמין את קהילת האמנים והציבור הרחב לקחת חלק בעיצוב המקום בו אנו חיים. 

נטע מייזלס

יוצר, חוקר ויזם תרבות. ממייסדי קבוצת האמנים "בית ריק" ומשכן התרבות "המפעל". 

זומו הוא מודל חדשני ופורץ דרך של מוזיאון נייד, מבוסס קהילות, שמסתובב ברחבי הארץ ומבקש ליצור חיבורים ולעורר שיח.

זומו (שילוב של המילים זוז ומוזיאון) הוקם ב-2016 כמוזיאון נייד עם מטרה חברתית ברורה: להזיז כאן משהו. לגשר על פערים פיזיים ותודעתיים, לחבר קהילות ואנשים שלכאורה אינם מתחברים ולהציב ספסלי שיח יצירתיים ומעוררי השראה.

זומו מגדיר מחדש את תפקידו ואת מקומו של המוזיאון והופך אותו ממגדל שן קר, מרוחק ומנוכר למרכז תרבות דינאמי, שמסוגל להתנייד, להשתנות ולהתאים את עצמו לצרכים המדויקים של כל קהילה מארחת. 

תיאטרון אלעד הוא מן התיאטראות היוצרים המעניינים בנוף התרבות העכשווי בישראל. הוא מורכב משחקנים ויוצרים יוצאי הבימה והקאמרי, שעזבו קריירות מצליחות במרכז הארץ ועברו עם משפחותיהם לאילת וחבל אילות מתוך אמונה שתיאטרון יוצר צריך להתקיים גם מחוץ למרכז. חבל הארץ המרוחק מהווה בעבורם קרקע פורייה לבחינת גבולות המדיום ולפיתוח שפות אמנותיות חדשות.

בעז דן, מייסד תיאטרון אלעד, יליד קיבוץ אילות, הכיר מקרוב את הפוטנציאל הקיים באיזור. לאחר לימודי משחק בסמינר הקיבוצים עבד בתחום ושיחק בתיאטראות המובילים, החליט לעשות מעשה – להקים באילת וחבל אילות תיאטרון מקצועי יוצר (עד אז לא היה שום תיאטרון מדימונה – ודרומה, מרחק של 200 ק"מ).  הוא פנה לעיריית אילת והמעוצה האזורית חבל אילות שאימצו את היוזמה.

תיאטרון אלעד הוא מפעל הנצחה לאלעד דן ז"ל, אחיו הבכור של בעז.

מספר המקומות מוגבל מאוד! להבטחת מקומכם באירוע, יש לרכוש כרטיס מראש